Aktualności

Sprawdź co dzieje się w naszej firmie. Przeczytaj aktualności dotyczące naszej działalności.
Dowiedz się więcej.

Tłusty Czwartek to chyba jedyny dzień w roku kiedy nie liczymy kalorii. Stoimy dziś przed wyzwaniem zjedzenia 300 pączków! U nas królują te z różą i ajerkoniakiem.

Co prawda, podobnie jak w zeszłym roku, przygotowujemy się już do NCDC Business Race, jednak dzisiaj nikt nie odmówi sobie zjedzenia chociaż jednego pączka! Później pobiegamy, żeby spalić te zbędne kalorie, a na razie wszyscy jesteśmy łasuchami.

2 grudnia, po raz kolejny w tym roku, spotkaliśmy się na imprezie integracyjnej. Biesiada odbyła się w podziemiach zabytkowej winiarni. Frekwencja była wysoka, nawet koledzy z oddziałów w Poznaniu i we Wrocławiu pojawili się w komplecie! Czas spędziliśmy więc w licznym gronie przy dźwiękach muzyki i suto zastawionym stole. Jedną z atrakcji wieczoru było profesjonalnie zorganizowane karaoke. Chętnych do wokalnych popisów nie brakowało. Rozmowy, taniec, śpiew – każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Zdradzimy, że gościem specjalnym na naszym spotkaniu był św. Mikołaj. Nikogo nie zostawił z pustymi rękoma, a przy tym nikt nie dostał rózgi. Takie niespodzianki lubimy! Już nie możemy się doczekać kolejnej okazji do integracji.

Już od 1 stycznia 2018 r. wszyscy przedsiębiorcy, zgodnie z wymaganiami fiskusa, będą zobowiązani co miesiąc przesyłać JPK_VAT. To nie wszystko. Jednolity Plik Kontrolny to aż siedem struktur dokumentów. Pozostałe, zgodnie z przepisami ustawy, już od 1 lipca 2018 r. będą musiałby być generowane i przesyłane na wezwanie urzędu skarbowego. Wymagania resortu finansów dotyczą wszystkich, nawet najmniejszych przedsiębiorców. Ważne, aby do zapowiadanych zmian przygotować się odpowiednio wcześnie. Niedostosowanie się do wymogów i brak JPK może skutkować odpowiedzialnością karno-skarbową.

Żeby pomóc naszym klientom w przygotowaniu i ułatwić im to zadanie, stworzyliśmy dedykowany moduł SvJPK. Obsłuży on dwie z wymaganych struktur, tj. dokumenty: sprzedaży (JPK_FA) i magazynowe (JPK_MAG) zewidencjonowane w systemie AutoStacja. Moduł powstał w odpowiedzi na wymagania resortu i jest niezbędny do obsługi JPK w zakresie wspomnianych dokumentów. Wszyscy klienci, którzy korzystają z systemu AutoStacja, powinni go u siebie zainstalować. Aby to zrobić, wystarczy się zarejestrować i wybrać dogodny termin instalacji. My zajmujemy się resztą, uruchamiając moduł zdalnie, w nieinwazyjny sposób.

18 października mieliśmy przyjemność wziąć udział w Konferencji Dealerskiej w Łodzi, organizowanej przez Stowarzyszenie Dealerów Volkswagena, Audi, Skody i Seata, którego jesteśmy partnerem.

Podczas wystąpienia na Kongresie poruszyliśmy wiele istotnych tematów. Obejmowały przede wszystkim:

 • zmiany w przepisach, takie jak:
  • obowiązek JPK od 1 lipca 2018 r. dotyczący wszystkich przedsiębiorców
  • rozporządzenie RODO w kontekście najnowszego projektu ustawy o ochronie danych osobowych
 • specjalistyczne rozwiązania, które proponujemy dealerom w obszarze
  • dokumentacji (serwer dokumentów w systemie AutoStacja)
  • raportowania (raporty dla działu handlowego i serwisu)
  • fakturowania (usprawnienia dla działów księgowych)

Przygotowaliśmy także stoisko poświęcone naszemu najnowszemu produktowi, którym jest SVCloud Blacharnia. To system klasy BMS do zarządzania procesem likwidacji szkód w warsztacie blacharsko-lakierniczym, który:

 • pozwala na planowanie, kontrolę i ewidencję napraw z wykorzystaniem urządzeń mobilnych (m.in. tabletu)
 • posiada elektroniczną ewidencję napraw wieloszkodowych (teczka naprawy)
 • wspiera organizację pracy na każdym etapie procesu likwidacji szkody
 • współpracuje z innymi systemami: AutoStacja, AudaNet, baza GUS

SVCloud Blacharnia jest odpowiedzią na oczekiwania rynku dealerskiego. Podążając za trendami, wspieramy rozwój cyfrowej rewolucji w biznesie. Nasz produkt to narzędzie dla wymagających, które pomaga w szybszym i łatwiejszym zarządzaniu przynoszącym realne zyski.

W dniach 10-11 października uczestniczyliśmy w Konferencji Dealerów Suzuki, organizowanej przez Suzuki Motor Poland. Spotkanie odbyło się w malowniczej, mazurskiej miejscowości Łukta. Podczas dwóch dni konferencji zaprezentowaliśmy najnowsze rozwiązania dedykowane sieci dealerskiej:

 • raport serwisowy dla dealera, generowany z programu AutoStacja
 • centralną kartotekę kontrahentów w systemie AutoTeam
 • mobilne przyjęcie auta na serwis, przy pomocy aplikacji mobilnej powiązanej z programem AutoStacja

Nowa funkcjonalność w AutoTeam, jak i aplikacja dla serwisu, to produkty, które będą dostępne w maju przyszłego roku. Na konferencji przedstawiliśmy ich koncepcje i funkcjonalności.

Mówiliśmy także o naszym najnowszym produkcie, którym jest SVCloud Blacharnia. To system klasy BMS do zarządzania procesem likwidacji szkód w warsztacie blacharsko-lakierniczym. Pierwsze pilotażowe wdrożenia tego systemu już za nami.

W piątek, 13.10.2017 r., podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie. Szkoła sąsiaduje z Technoparkiem Pomerania i będzie kształcić przyszłych specjalistów z branży IT. Program nauczania, tworzony w porozumieniu z przedsiębiorcami, ma wesprzeć kształcenie informatyczne i dostosować je do potrzeb pracodawców.

Jako firma partnerska, chcemy pomagać w rozwoju tej nowoczesnej edukacji zarówno merytorycznie, jak i praktycznie. W ramach współpracy będziemy czynnie uczestniczyć w procesie dydaktycznym m.in. dzięki prowadzeniu lekcji pokazowych z zagadnień technologicznych, czy organizowaniu praktyk dla uczniów.

Z radością informujemy, że 26 września otworzyliśmy oddział w Poznaniu. Nasze biuro mieści się na parterze siedmiokondygnacyjnego, nowoczesnego budynku. Szyperska Office Center to biurowiec zlokalizowany nad brzegiem Warty, w ścisłym centrum Poznania – 10 minut pieszo od Starego Rynku.

Obecnie w nowym biurze pracują trzy osoby. Jednak w związku z ciągłym rozwojem firmy, wkrótce zamierzamy wzmocnić nasz poznański zespół.

Błotne kałuże, quady, żyroskop, alkogogle, strzelanie z broni palnej, szalony przejazd transporterem wojskowym URAL, a także zawody w siłowaniu się na rękę i….w dojeniu kozy – to tylko część atrakcji naszej ostatniej imprezy integracyjnej, w której braliśmy udział w dniu 09-09-2017.

Meldujemy, że militarno-ekstremalna przygoda naznaczona prawdziwym wysiłkiem fizycznym i rywalizacją - już za nami, strat w ludziach - nie odnotowano.

Nasz kolega uczestniczył w ekstremalnym „dzikobiegu” - tak entuzjaści prawdziwie dzikich wrażeń nazywają finałowy bieg w Policach, kończący festiwal „Dziki Weekend 2017”.

Z relacji na żywo wiemy, że trasa biegu była naznaczona wieloma przeszkodami, a ich pokonanie wymagało odwagi, walki z własnymi słabościami i umiejętności przetrwania w niesprzyjających warunkach.

6-7 czerwca braliśmy udział w Ogólnopolskim Kongresie Dealerów Samochodowych w Rawie Mazowieckiej. To największa impreza branżowa w Polsce, której SoftVig był jednym ze sponsorów. W czasie Kongresu zaprezentowaliśmy całkowicie nową aplikację SVCloud Blacharnia. Program służy do zarządzania procesem likwidacji szkód w warsztacie blacharsko-lakierniczym.

Prezentacja aplikacji wywołała żywe zainteresowanie wśród uczestników Kongresu. Otrzymaliśmy wiele cennych uwag dotyczących potrzeb naszych Klientów. Wspólne rozmowy już niedługo zaowocują spotkaniami i pierwszymi wdrożeniami pilotażowymi.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i zapraszamy za rok!

Był pot, ból, zmęczenie, a nawet skręcenie kostki. Wyzwanie spore, ale i niesamowita zabawa połączona z odrobiną rywalizacji. Nasze dwa zespołu zajęły 42. i 78. miejsce (na 228 sztafet).

Wynik jest naprawdę imponujący. W obu drużynach dominował uśmiech i radość z ukończenia sportowej rywalizacji.

Rozpoczęliśmy proces zmiany identyfikacji naszej firmy. Przede wszystkim przedstawiamy nowe logo odzwierciedlające naszą dynamikę i nowoczesność. Dziś startujemy z nową stroną internetową, która jest owocem pracy zespołu SV i partnerów zewnętrznych.

W tym roku uczestniczymy w Ogólnopolskim Kongresie Dealerów Samochodowych w Rawie Mazowieckiej. Jesteśmy jednym ze sponsorów. Zapraszamy na nasze stoisko!
https://www.kongresdealerow.pl/o-kongresie/

NCDC Business Race to pierwsza w Szczecinie i regionie sztafeta biznesowa, przeznaczona dla pracowników i właścicieli firm. Nie może nas na niej zabraknąć. Już 10 czerwca od godz 11:00 będziemy kibicować naszym rozbieganym kolegom. Trzymajcie kciuki!
http://www.ncdcbusinessrace.pl/dla-biegaczy/o-biegu